Get 100 Ideas old version APK for Android
O'zbekiston uchun 100 g 'oya Mobil Ilovasini Yuklab Oling va Safimizga Qo'shiling
2021-yilning iyun oyida Yoshlar ishlari agentligi، Innovatsion rivojlanish vazirligi hamda IT-park tomonidan tashkil etilayotgan yirik yoshlar loyihasi - "O'zbekiston uchun 100ta tashabbus" ga start berildi. Unda yosh yigit-qizlar respublikani rivojlantirish g'oyalari haqida gapirib berishadi va o'zlarining loyihalarini taqdim etishadi.
Yoshlar loyihasi tadbirkorlik va bandlik، qishloq xo'jaligi، irigatsiya va agrotexnika، fan، ta'lim va sog'liqni saqlash، axborot texnologiyalari، media، madaniyat va san'uat، inc.
Tanlov uch bosqichda o'tkaziladi: saralash ، hududiy (yarim final) va respublika (نهائي). Unda ishtirok etish uchun14 yoshdan 30 yoshgacha bo'lgan tashabbuskor yoshlar joriy yilning 20-iyuniga qadar www.100ideas.uz rasmiy saytida ariza qoldirishlari kerak. Tanlovda jamoaviy yoki yakka tartibda qatnashish mumkin. بو مطلق بيبول بوعليب ، تانلوفدا جاموافي يوكي يكا تارتيبدا قطناشيش مومكين.
Har bir hudda، birinchi bosqich natijalariga ko'ra، taqdim etilgan loyihalardan 1400tasi tanlab olinadi، ular o'z hududida g'oliblik uchun kurash olib boradi. Keyinchalik ular orasidan butun respublika bo'ylab g'oliblik uchun kurashadigan 100ta loyiha saralab olinadi. Yakunda esa 100 nafar g'olib - O'zbekiston taraqiyoti uchun xizmat qiladigan eng yaxshi 100ta g'oya e'lon qilinadi. أولار موليافي كوولاب قفاتلانادي.